úterý 3. března 2009

HC LEV Hradec Králové - jedemééé

Dobrá zpráva pro všechny fanoušky hradeckého ledního hokeje. Semifinálová série 1. ligy mezi Hradcem a Ústím n. Labem se nám nečekaně vyvíjí. Vítěz základní části nejprve ztratil první domácí zápas a včera znovu prohrál na našem domácím ledě po skvělém výkonu hradeckých hokejistů, kteří jako by se v play off probudili. Vždyť z posledních 13 zápasů prohráli pouze 4. Když to srovnám s koncem sezóny, kdy se na jejich zápasy nedalo ani koukat, je ten rozdíl obrovský. Hradec vede sérii 1:2 na zápasy a dnes má před sebou podle mě rozhodující duel. Pokud vyhrají, mají výhodu dvou utkání k dobru, kterou by v současném rozpoložení určitě dotáhli do konce. Pokud prohrají, stav série se srovná a výhodu domácího prostředí bude mít soupeř.

Včerejší hokej byl nádhernou ukázkou, jak by to na našem stadiónu mělo vypadat pokaždé. Návštěva 5012 lidí a ještě by se pár tisíc vešlo, hlavně na stání. My jsme poprvé vyrazili do kotle, který si dával záležet. I z Ústí přijela početná skupina, která o sobě dávala znát. K žádným nepokojům však nedošlo ani na ledě, ani v hledišti. V první třetině se oba soupěři víceméně oťukávali, byl to opatrný hokej. Ve druhé se to však zlomilo. Hradečtí měli obrovský tlak, řada neproměněných šancí z bezprostřední vzdálenosti a několikrát zazvonila i tyč. Až ve 34 minutě se trefil Fořt a minutu před koncem druhé třetiny Koudelka, který se nádherně prodral mezi kruhy a zavěsil nad salfického lapačku. Gólman Ústí včera nebyl v ideálním rozpoložení a je velkým důkazem toho, že v hokeji jde psychika, talent, um a chuť hrát ruku v ruce. Někdejší opora naší reprezentace už není co bývala. Ale buďme spravedlivý, i tak je to člověk, který v hokeji něco dokázal. Naopak náš brankář Koutský by si za předvedený výkon zasloužil pozvánku do repre. Několik zázračných zákroků na začátku druhé třetiny ho nakoplo ke skvělému výkonu a kluky podržel až do konce. V závěru utkání se pak soupeř nechal zbytečně vyloučit a tak branka hostí zůstala prázdná jen na pár vteřin. Konečné skóre HK – Ústí 2:0 a neopakovatelný zážitek, který znám pouze z pardubického hokejového stadiónu.

Podtrženo a sečteno – těšme se na dnešek a fandíme všichni!!!!